До уваги батьків!
Поширеною проблемою серед підлітків, яка є небезпечною для здоров’я є куріння. В сьогоднішній час серед молоді фігурують електронні сигарети. Це тренд, який нас вбиває.
Електронні сигарети не менш шкідливі, ніж куріння звичайної сигарети і вони небезпечні. Електронні сигарети нагрівають нікотин, ароматизатори та інші хімічні речовини, створюючи аерозоль, який ви вдихаєте.
Дослідження показують, що вейпінг шкідливий для серця і легенів. Нікотин є основним компонентом як звичайних, так і електронних сигарет, та викликає звикання.
Кілька порад батькам :
- Цікавтеся життям дитини, її успіхами та проблемами
- Знайте коло товаришів своєї дитини, зони її неформального спілкування
- Без повчань, залякувань, докучливості обговорюйте тему куріння, проблеми життя курців
- Обговорюйте шкідливість та наслідки
куріння та алкоголю - Обмежуйте доступ до інформації, що популяризує шкідливі звички
- Навчіть дитину сказати “ні” прихильникам нездорового способу життя, виробляйте вміння відстоювати свою позицію.
Психологи радять відмову побудувати так: відмова + аргумент + зустрічна пропозиція. - Відверто розмовляйте з дитиною чи вона не палить, в сьогодення популяризують електронні сигарети. В школі і дівчата і хлопці користуються вейп- продуктами
- Першими звільніться від куріння, якщо курите
Але, якщо ви не можете кинути палити, то поясніть дитині, як безглуздо ви поступили, коли вперше закурили, як слабкі ви тепер перед цією залежністю і як багато вона вам приносить шкоди. І у жодному випадку не вставайте в позу: “Я дорослий – тому мені можна, ти дитина – тобі не можна”. - Куріння для підлітка – жест: “Я тепер дорослий!” Якщо батьки не пригнічують дитину, що дорослішає, поступово дозволяють йому все більше і більше питань вирішувати самостійно: з ким дружити, яку музику слухати, якій моді слідувати, як стригтися… у нього не буде гострої потреби доводити свою дорослість за допомогою сигарети.
То ж зважайте на дитину, поважайте її погляди, не пригнічуйте її. - Якщо помітили у дитини, щось схоже на електронну сигарету, не кричіть, не повчайте, а допоможіть дитині ствердити, що це не корисно і не модно! Допоможіть їй боротися із спокусою куріння!
- Ігри, відпочинок, прогулянки, спокійні бесіди- усе це сприяє відмові від куріння! Памятайте, що продукти для вейпінгу містять нікотин, який викликає сильне звикання, тому те, що починається як звичка, може перерости в серйозну нікотинову залежність.