Психолог

До уваги батьків!


Поширеною проблемою серед підлітків, яка є небезпечною для здоров’я є куріння. В сьогоднішній час серед молоді фігурують електронні сигарети. Це тренд, який нас вбиває.
Електронні сигарети не менш шкідливі, ніж куріння звичайної сигарети і вони небезпечні. Електронні сигарети нагрівають нікотин, ароматизатори та інші хімічні речовини, створюючи аерозоль, який ви вдихаєте.
Дослідження показують, що вейпінг шкідливий для серця і легенів. Нікотин є основним компонентом як звичайних, так і електронних сигарет, та викликає звикання.

Кілька порад батькам :

 1. Цікавтеся життям дитини, її успіхами та проблемами
 2. Знайте коло товаришів своєї дитини, зони її неформального спілкування
 3. Без повчань, залякувань, докучливості обговорюйте тему куріння, проблеми життя курців
 4. Обговорюйте шкідливість та наслідки
  куріння та алкоголю
 5. Обмежуйте доступ до інформації, що популяризує шкідливі звички
 6. Навчіть дитину сказати “ні” прихильникам нездорового способу життя, виробляйте вміння відстоювати свою позицію.
  Психологи радять відмову побудувати так: відмова + аргумент + зустрічна пропозиція.
 7. Відверто розмовляйте з дитиною чи вона не палить, в сьогодення популяризують електронні сигарети. В школі і дівчата і хлопці користуються вейп- продуктами
 8. Першими звільніться від куріння, якщо курите
  Але, якщо ви не можете кинути палити, то поясніть дитині, як безглуздо ви поступили, коли вперше закурили, як слабкі ви тепер перед цією залежністю і як багато вона вам приносить шкоди. І у жодному випадку не вставайте в позу: “Я дорослий – тому мені можна, ти дитина – тобі не можна”.
 9. Куріння для підлітка – жест: “Я тепер дорослий!” Якщо батьки не пригнічують дитину, що дорослішає, поступово дозволяють йому все більше і більше питань вирішувати самостійно: з ким дружити, яку музику слухати, якій моді слідувати, як стригтися… у нього не буде гострої потреби доводити свою дорослість за допомогою сигарети.
  То ж зважайте на дитину, поважайте її погляди, не пригнічуйте її.
 10. Якщо помітили у дитини, щось схоже на електронну сигарету, не кричіть, не повчайте, а допоможіть дитині ствердити, що це не корисно і не модно! Допоможіть їй боротися із спокусою куріння!
 11. Ігри, відпочинок, прогулянки, спокійні бесіди- усе це сприяє відмові від куріння! Памятайте, що продукти для вейпінгу містять нікотин, який викликає сильне звикання, тому те, що починається як звичка, може перерости в серйозну нікотинову залежність.