Безпека життєдіяльності

ПАМ’ЯТКА з ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ для УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей №5 Хмельницької міської ради» ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ,  СИГНАЛУ «УВАГА! ПОВІТРЯНА ТРИВОГА! УСІМ НЕГАЙНО СПУСТИТИСЯ В УКРИТТЯ!»

ПЕДАГОГИ, ПРАЦІВНИКИ ЗАКЛАДУ, в тому числі особи, які опинилися на території закладу під час тривогиУЧНІ 1-11-х класів закладу, в тому числі діти, які опинилися на території закладу під час тривогиБАТЬКИ 1-11-х класів закладу, в тому числі діти, які опинилися на території закладу під час тривоги
УСІ ПРАЦІВНИКИ ЗАКЛАДУ МАЮТЬ спуститися в УКРИТТЯ протягом 3-5 хвилин. 1. Якщо сигнал пролунав під час уроку, УЧИТЕЛІ-ПРЕДМЕТНИКИ за 3-5 хвилин спокійно, без паніки, ОРГАНІЗОВУЮТЬ УЧНІВ КЛАСУ ТА РАЗОМ СПУСКАЮТЬСЯ  в УКРИТТЯ, слідкують за розміщенням дітей у призначеній локації, перевіряють присутність учнів згідно списку класу (групи). 2. Якщо сигнал пролунав під час перерви, до/після початку освітнього процесу, КЛАСНІ КЕРІВНИКИ супроводжують учнів свого класу у призначену локацію, перевіряють присутність учнів згідно списку класу, встановлюють контакт з батьками. 3. Якщо БАТЬКИ хочуть забрати свою дитину під час повітряної тривоги, ПЕДАГОГ  НЕ ВИХОДИТЬ З УКРИТТЯ, а ПЕРЕДАЄ ДИТИНУ БАТЬКАМ, ЯКІ  МАЮТЬ СПУСТИТИСЯ В УКРИТТЯ. 4. Якщо сигнал пролунав, коли ПРАЦІВНИК ЗАКЛАДУ знаходиться у дорозі чи вдома, в такому разі працівник МАЄ ПРОЙТИ В НАЙБЛИЖЧЕ УКРИТТЯ і продовжити добиратися у заклад ПІСЛЯ ВІДБОЮ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ. 5. Якщо УЧИТЕЛЬ працює ДИСТАНЦІЙНО, МАЄ ПЕРЕРВАТИ УРОК і наголосити, що УЧНІ МАЮТЬ ПРОЙТИ В НАЙБЛИЖЧЕ УКРИТТЯ.  УСІ УЧНІ  організовано, без паніки, спускаються в УКРИТТЯ протягом 3-5 хвилин. 1. В УКРИТТІ учні займають свої місця у визначених локаціях, сідаючи на дивани, лавки чи стільці. Під час перебування в УКРИТТІ  учням дотримуватися таких ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ В УКРИТТІ: – НЕ ГОВОРИТИ ГОЛОСНО; – ХОДИТИ ПО УКРИТТЮ ТІЛЬКИ ЗА  ПОТРЕБОЮ (туалет, питна вода, погане самопочуття), про потребу повідомляти педагогу; – НЕ пересувати стільці і лавки, що знаходяться в укритті, без дозволу; – НЕ кидати сміття у невстановлених для цього місцях; – НЕ заходити до службових технічних приміщень; – НЕ відкривати залізні захисні двері; – НЕ виходити з укриття без дозволу вчителя (класного керівника); – ДОЧЕКАТИСЯ БАТЬКІВ в УКРИТТІ і лише тоді залишати УКРИТТЯ. 2.УЧНІ, які навчаються ДИСТАНЦІЙНО здійснюють евакуацію в НАЙБЛИЖЧЕ УКРИТТЯ за місцем мешкання.БАТЬКИ, які знаходяться на території або у приміщенні закладу можуть (і мають)  спуститися в УКРИТТЯ протягом 3-5 хвилин. 1. БАТЬКИ, які  БАЖАЮТЬ  ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ ЗАБРАТИ СВОЮ ДИТИНУ, МАЮТЬ  ЗА НЕЮ СПУСТИТИСЯ В УКРИТТЯ та ПОВІДОМИТИ ПЕДАГОГА. 2. БАТЬКИ мають пояснити своїм дітям правила поведінки у закладі під час повітряної тривоги і систематично цікавитися тим, чи дотримуються їх діти цих правил. 3. БАТЬКИ мають провести бесіди з приводу попередження безпечної поведінки дітей під час оголошення сигналу повітряної тривоги (щоби діти не вибігали на вулицю, не ховалися від педагогів на поверхах, не вистрибували через вікна, не залишали УКРИТТЯ без дозволу педагогів). 4.Відповідальність за життя та безпеку дітей, які навчаються дистанційно несуть їх батьки.
ЗАЛИШАТИ УКРИТТЯ МОЖНА ЛИШЕ ПІСЛЯ ВІДБОЮ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ. Уразі оголошення МІННОЇ БЕЗПЕКИ потрібно усім організовано вийти на вулицю і ЗАЛИШИТИ ТЕРИТОРІЮ ЗАКЛАДУ.
ПІБ працівника закладу ______________________ ___________________________________________ ПідписПІБучня/учениці___________________________________________________ ПідписПІБ одного з батьків _____________ _________________________________ Підпис